Szkola Tarota

Symbolika Tarota

 

         Karty Tarota są unikalnym przewodnikiem różnych energii. Wielu ludzi próbuje zrozumieć symbolikę arkanów i przełożyć je na psychologię osobowości albo prognozowanie przyszłości. Dla prawdziwego tarocisty źródłem ciekawych informacji będą nie tylko starsze, ale i młodsze arkany. 

Przykładem młodszego arkanu jest król Kijów. Opis nie będzie trywialny, jak przedstawiają go wszyscy pracujący z tarotem.  Król Kijów oznacza człowieka, który ma autorytet lub oznacza osobę w starszym wieku. Odnosi się do ognistego znaku.

 

 Porada w życiu normalnym-rycerskie zachowanie, ochrona swojego partnera, pomoc w budowaniu mocnego fundamentu. Daje głęboką nadzieję, że partnerstwo przetrwa. Król mówi też, że trzeba coś ofiarować, by sytuacja ruszyła z miejsca. Ujawnia odnalezienie ratunku, ucieczkę od czyjejś presji. Kierunek, który wybrałeś umocni cię, zahartuje trudnościami, ale w konsekwencji uczyni cię zwycięzcą. Karta radzi walczyć za wysokie ideały, sukces będzie wspierać silnych i odważnych. Należy pomagać słabszym. Los oczyści drogę dla bohaterstwa, dlatego trzeba pozbierać wszystkie siły i zacząć działać.

 

Dalej 

Szkola Tarota - Rydwan

To karta  z grupy Dużych Arkanów, która pokazuje kierunek. Oznaczona jest liczbą siedem. Właśnie ta liczba otwiera bramy do Raju. Rydwan jest symbolem ruchu i zwycięstwa. Karta ta przepowiada znaczny ruch do przodu i transformację. Jest to karta odsłaniająca przemiany. Jest to impuls, który został uwolniony z głębi świata wewnętrznego.

 

Dalej ...